Koerte asjaõigusseadus:

Kui see meeldib mulle, on see minu.

Kui see minu suus on, siis on see minu.

Kui ma saan selle sinult kätte, siis on see minu.

Kui see oli minu käes hetk tagasi, siis on see minu.

Kui see on minu, siis ei või see ealeski enam sinu oma olla.

Kui ma millegi ära närin, siis on see minu.

Kui see paistab olevat minu, siis see on minu.

Kui mina nägin seda esimesena, on see minu.

Kui sa mängisid millegagi ja panid selle käest, siis muutub see automaatselt minu omaks.

Kui see on katkine, siis on see sinu.

 

Koerte reeglid (lihtsustatud inimeste tarbeks)

Külalised. Tee kiiresti kindlaks, milline külaline kardab koeri. Karga üle toa valjult haukudes ning hüppa mänguhimuliselt just selle külalise najale. Kui inimene kukub seepeale maha ja hakkab nutma, laku tema nägu ning urise õrnalt, näitamaks oma kaastunnet.

Haukumine. Kuna sa oled koer, eeldatakse, et sa pead haukuma. Seepärast haugu… alailma. Sinu pererahvas on väga õnnelik teades, et kaitsed nende elamist. Eriti hilja öösel, kui nad oma voodites ohutult magada saavad. Ei ole turvalisemat inimesele kui ärgata korduvalt öö jooksul Sinu kaitsva haukumise peale.

Lakkumine. Enne, kui suundud oma inimesi lakkuma, rüüpa suur sõõm oma veekausist. Inimesed eelistavad puhast keelt. Ole valmis tooma oma inimesele kätte kuivatusrätikut.

Augud. Selle asemel et ärritada oma inimesi suure augu kaevamisega muruplatsi keskele, kaeva rohkesti väiksemaid auke üle kogu aia, et nad ei märkaks. Kui sa kuhjad mullahunniku iga augu kõrvale, ehk mõtlevad nad siis, et see on muttide töö. Maapinnas ei ole eales piisavalt auke, seepärast püüa anda oma igapäevane panus selle vea parandamisse.

Uksed. Uksealune ala on alati ja igal pool reserveeritud kui perekoera magamiseplats.

Nuuskimise kunst. Inimesed armastavad saada üle nuhutatud. Igalt poolt. On sinu kui perekoera kohus nende vajadusi selles osas rahuldada.

Einestamise etikett. Istu alati söögilaua all, eriti kui majas on külalisi, et saaksid ära koristada kõik palad, mis võivad maha kukkuda. See on ka paras aeg nuuskimise praktiseerimiseks.

Toapuhtus. Toapuhtus on inimestele äärmiselt oluline, seepärast löö tuba alati nii puhtaks kui võimalik.

Jalutuskäigud. Tänavareegel – kui jalutad oma peremehe või perenaisega, ära ealeski kasuta tualettruumina seda muruplatsi, mis on sinu maja ees.

Sohvad. On igati lubatud ronida uuele sohvale siis, kui kõik su inimesed on oma vooditesse heitnud.

Mängimine. Kui sul palli või pulka taga ajades kaob pind jalge alt, katsu maanduda lillepeenrasse, et sa end ei vigastaks.

Kasside tagaajamine. Kui ajad taga kasse, siis pea meeles, et neid ealeski kinni püüda ei maksa. See rikuks kogu lõbu.

Närimine. Toeta moetööstust – näri kingi.

 Inglise keelest tõlkinud Annemari Oherd